UBIQ x ASICS GEL LYTE V (MIDNIGHT BLOOM) – INTERVIEW WITH PAUL LEE

W maju do sklepów trafiły wyczekiwane przez wielu Asics Gel Lyte V „Midnight Bloom” powstałe w kolaboracji z butikiem UBIQ. Z tej okazji niemiecki magazyn Sneaker Freaker przeprowadził wywiad z Paulem Lee – kierownikiem sieci UBIQ. Poniżej przedstawiamy Wam tłumaczenie, zobaczcie co wynikło z rozmowy:

SF: UBIQ jest na rynku już od jakiegoś czasu. Opowiedz nam trochę o swojej historii współpracy.
Paul: Jeśli chodzi o obuwie to współpracowaliśmy już z Reebokiem, Pumą i innymi markami. Ostatnio na rynek wyszły produkty ubiegłorocznej współpracy z New Balance, takie jak: UBIQ x NB 574 „Made in USA” i UBIQ x NB 1600 “The Benjamin” czy też współpracy z Vans: „Three Tides” Era LX oraz SK8 Hi. Potem pojawił się UBIQ x Saucony Grid 9000 „Dirty Martini”, a teraz jest UBIQ x Asics GLV „Midnight Bloom”.

Ostatnim razem było o alkoholu, teraz jest o kwiatach i naturze. Co było Twoją inspiracją do stworzenia tej unikatowej linii kolorów?
Paul: Chcieliśmy pracować nad modelem, który będzie reprezentował wiosnę swoimi jasnymi kolorami, a jednocześnie będzie wyrazisty. Myśląc o wiośnie, myślisz o kwitnących kwiatach – taka była nasza idea. ASICS wykonuje świetną robotę zapewniając, aby kolory buta się wyróżniały. Do tej pory jeszcze nigdy nie użyto kolorów takich jak do Gel Lyte V Midnight Bloom, my postanowiliśmy spróbować i się udało.

Myślisz, że dobra historia buta sprzedaje się lepiej?
Paul: Tak, absolutnie. Dobra historia łączy wszystko w całość. Projektując lub wybierając kolory buta musisz mieć pewną koncepcję i pomysł, które będą wynikać z jakiejś historii. Dobra historia z interesującym tłem stwarza więź z konsumentami i sympatykami oraz sprawia, że but lepiej się sprzedaje.

Co było najtrudniejszą częścią pracy nad stworzeniem historii dla GLV?
Paul: Gel Lyte V to świetny model, na którym prawie każdy kolor się sprawdza, więc wyszukanie głównej idei oraz koncepcji było bardzo trudne. W końcu jednak nam się udało.

Dlaczego wybrałeś GLV?
Paul: Każdy kto kiedykolwiek miał Gel Lyte V wpadał od razu w zachwyt nad nimi. To nowoczesny model łączący styl retro. Osobiście podoba mi się ich kołnierz oraz dopasowanie wyściółki…jest to typowy but wyczynowy, ale prezentuje się świetnie na stopie i nadaje również do innych celów. Zawsze byłem fanem modeli z lat 90., a Gel Lyte V jest zdecydowanie jednym z nich.

Ile próbek było potrzebnych do wyprodukowania ostatecznej wersji buta?
Paul: Grupa ASICS spisała się na medal a praca z nimi to sama przyjemność. Dość szybko udało im się stworzyć gotowy produkt. Ja z moim zespołem wprowadziliśmy kilka zmian więc łącznie potrzebne były jedynie dwie próby do sfinalizowania projektu.

Nad jakim typem buta chciałbyś pracować w przyszłości?
Paul: Ciężko powiedzieć bo wybór jest zbyt duży… uwielbiam buty i chcę pracować nad projektem z wieloma markami. To trudne pytanie…będziemy musieli do niego wrócić.

via: SneakerFreaker

Dodaj komentarz